Dabar yra 17 Bir 2019, 06:25

Visos datos yra Array Europe/Vilnius

Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Bir 2007, 01:48 
Izeminimo laidai reikalingi tam, kad uztikrintu elektros sistemos veikimo vientisuma. MX-3 pagarseje prastu izeminimu. Po to kai nauji izeminimo laidai bus patalpinti i jusu masina, jus daugiau nebepastebesit (ar bent jau neturetumet) tokiu minusu, kaip:
1. Uzdarinejant langus prigesta lempos...
2. Likus keliem cm iki lango uzsidarimo jis suleteja...
3. Garsinant muzika, prigesta lempos...
ir pan ... :wink:
Jei jusu mx'o sviesos prigesta ka nors darant (pvz uzdarinejant langus), isivaizduokit kaip veikia visa masinos elektronika ir kiek teisingus signalus paduoda tam tikriem davykliam... :shock:

Tai labai nesudetingas procesas. Nuotraukose jus matote laida ir jungtis, kurie buvo naudojami gaminant konkretu kabeli/laida. Be siu dvieju dalyku, jums prireiks:
1. Nuo silumos susitraukiancios gumines medziagos, atviriems sujungimam izoliuoti...
2. Lydmetalio
3. Litavimo lempos
4. Spaustuvu itvirtinti jungciai...

Stai laido nuotrauka, po to kai nuo jo galu buvo nuplesta izoliacine medziaga ruosiant uzdeti ant likusio pliko laido varine jungti.
Paveikslėlis

Stai jungciu, kurios buvo naudojamos, nuotraukos:
Paveikslėlis

Po to, kai nuo abieju laido galu nuemem izoliacine medziaga, atkerpame apie 7-10 (cm) lydmetalio, susukame ji i kamuoliuka ir sukisame i jungti. Tuomet itvirtiname ta spaustuvuose...
Siuo atveju buvo naudojami sitokie spaustuvai:
Paveikslėlis

Dabar pasinaudojam litavimo lempa, pvz tokia, kuri pavaizduota nuotraukoj (arba kazkuo panasaus i tai... Gal netgi ziebtuvelis su intesyvia liepsna padetu).
Paveikslėlis

Kaitiname varine jungti tol, kol lydmetalis esantis viduj issilydis. Tuomet kuo greiciau ikisame laido gala i tam paruosta jungti, kol lydmetalis nespejo sustingt. Jei nespejot tinkamai itvirtint laido, pakaitinkit jungti dar karta ir itvirtinkite ji tinkamai... Dabar uzmauname nuo karscio susitraukiancia medziaga ant laido ir naudodami liepsnos siluma (ne pacia liepsna) kaitiname ta medziaga tol, kol ji apsitrauks aplink laida ir jungti. Stai toki rezultata jus turetumete pasiekt baige darbus:
Paveikslėlis

Tai pigus ir ganetinai paprastas budas pasidaryti izeminimo laida. Kiekvienam darbui/projektui svarbu but tinkamai pasiruosusiam, t.y. turet tam tinkamus irankius. Tuomet darbai vyksta zymiai greiciau. Pirkdami irankius, rinkites kuo kokybiskesnius, netaupykit ju saskaita, tai tarsi investicija i ateiti. Juk po vieno projekto ju neismesit, prireiks ir kituose darbuose ... :wink:

Medziaga istraukta is:www.mx-3.com.

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Bir 2007, 02:01 
Marijusas rašė:
Siulau nuvaziuoti kur automobiliu garso parde.. tikrai rasi laido koky tiktai nori :)

Red_Power rašė:
Na ten tai laidai brangesni 100x bus, bet wisai nusipirkciau ten, jei buciau uztikrintas kad garso laidai tinka izeminimui daryt :roll: Tai vat ir idomu ar kas nors zino, tinka netinka ? :wink:

Marijusas rašė:
Tai perki jeginy laida, kur srovei, koky dar melyna ar juoda..ir graziai atrodys ir manau uz tuos 20 cm maximum kuriu reikia, tu nesumokesi dideliu pinigu, nes reikia kad butu kazkur apie 20mm kubaturos laidas, turetu pilnai pakakti..na maximum 35mm kubaturos...

Red_Power rašė:
Reikes gal issiknyst ta laida masinoj, pasiziuret kaip jis atrodo, kokie kontaktai ir nuwaryt o kokia parda, tikrai noretusi koki grazu laida susirast, bet idomu dabar, ar darytis toki kit'a kaip ebay'juje pardawineja ar tik wiena laida :roll:

ZOoM rašė:
Red_Power rašė:
/.../tikrai noretusi koki grazu laida susirast/.../

pasidaryk aerografiją)))

Red_Power rašė:
Tu cia taip mandrai pawadinai laido dazyma ? :lol: Man reik nedazyto laido, o grazesni tie tokie permatomi melyni ir pan... Kazko tokio ... :wink:

ZOoM rašė:
aš turiu omeny kokį piešinį, kokią gyvatę apsivyniojusią tą laidą)))

Red_Power rašė:
na bet wistiek tai yra dazymas laido :wink: Be to niekas tos gywates ant laido nematys :lol:

ZOoM rašė:
tai vava, gali kad ir mėlyna izolke apvyniot jį)) o mane šiaip dažnai elektra mašinos tranko, tai turbūt pačiam įsižemint reikia) ant žiguliukų ir kitos sovietų technikos geri „žaibolaidžiai“ buvo - tokios gumos vilkosi paskui, kaži kaip ant maniškės atrodytų)))

Red_Power rašė:
Tai nusirauk nuo troleibuso, ten per wisa gala palei zeme welkasi :lol: :lol: :lol: Atrodytu gut 8) :lol:

Red_Power rašė:
Na stai, nusipirkau siandien laida, reikes dar nusipirkt tuoj kontaktus ir nuo silumos susitraukiancios gumos ryt ir pradesiu daryt izeminimo laida :roll: Kas idomiausia, kad grazus laidas neblogai kainuoja :lol: Kiek ziurejau paprastus nu tai max 8 Lt maciau, o nusipirkau raudona permatoma "Lemonoj" ir sumokejau 14 Lt uz 1 (m), 16 (mm2) :roll: Gal kas nors jau pasidaret sita laida ? Efektas jauciasi ? :bee:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Maks rašė:
reikes gal ir man kada padaryt toki laiduka :) nes pastebejau pas save tokius minusus kaip langas sulieteja ir sves prigesta :) svarbiausej nepatinget :)

Red_Power rašė:
Jo, tinget = negerai :roll: :lol: As prie masinos pasikrapstyt niekad netingiu, man tik laiko arba pinigu truxta :lol:

Marijusas rašė:
bandziau krapstytis biskiuka jau sy savaitgaly, tai dar vesoka, o siaip tai planuoju greitu laiku uzsukti y laverna ir nusipirkti laida.. maciau kad 20mm kubaturos metras 14 litenu kainuoja

Red_Power rašė:
O kaip manot 16 mm2 uztekt turetu, ar as weltui isleidau 14 Lt ? :roll:

Marijusas rašė:
Manau per akis, tik gal palik dar ir sena laida..

Red_Power rašė:
Mhm, pameginsiu nuimt sena ir uzdet nauja, jei per mazai bus, uzdesiu dar wiena nauja, wistiek 1 m per akis bus dwiem laidam po 0.5 m pasidaryt :wink:

Marijusas rašė:
siaip pazejus y nuotrauka is kokio laido daro, tai jis atrodo kazkas apie 16mm2 ar dar mazesnis, tai pakaks per akis :)

ZOoM rašė:
Maks rašė:
langas sulieteja ir sves prigesta

pas mane tas pats, manau tai ne laidelis, o generatorius :roll:

Red_Power rašė:
2 ZOoM: Paskaityk pacioj pradzioj temos straipsni :wink: As ir noriu ismegint, ar pades ar ne, siaip sau nedaryciau ... :twisted:

ZOoM rašė:
okay, laukiam rezultatų)

Maks rašė:
Manau laida padaryt labiau apsimokes negu genika keist :)

Red_Power rašė:
Nemanau, kad pas dauguma mx'u gali buti problemos su generatorium, tai jo kaip ir nereik keist apskritai :roll:

Red_Power rašė:
Na stai, pasidariau ta laida, bet desiu ji sestadieni, kai krapstysiuos ryte prie masinos :wink:
Kainos: Raudonas permatomas laidas - 14 Lt / 1m;
2 Kontaktai - 2 x 3.50 Lt;
Nuo silumos susitraukianti guma - 1.80 Lt / 1m;
(P.S. Liko daugiau nei pusmetris atliekamos sitos gumos, jei kam reikes praneskit, galesiu i meet'a atsiwezes isdalint gabaliukais :wink: )

Siek tiek foto :wink:

1. Prijungtas prie akumo; 2. Prijungtas prie kebulo;
Paveikslėlis

kontaktai
Paveikslėlis

Nuo silumos susitraukiantis laidas
Paveikslėlis

paruostas naudojimui laidas
Paveikslėlis

Basoski rašė:
Tai jus man paasikinkit, kas nutinka standartiniam laidui, kad atsiranda pradzioje isvardinti simptomai? Jis pasensta? Yr per plonas? Blogai kontaktuoja su korpusu (apsineša)?

Red_Power rašė:
Manau tawo wisi iswardinti simptomai tinka :roll: :lol: Faktas, kad pas dauguma pasireiskia pradzioj temos nurodytos bedos (langai letai darinejasi ir t.t.) tai wat as sawo kailiu sestadieni isdejes nauja laida ismeginsiu, ar kuom nors pades naujas laidas + storesnis ar ne.. :wink: Kiek pastebejau dabar stowi 10-12 mm2 laidas, as desiu 16 mm2, taigi pralaidumas turetu buti kiek didesnis, nors nezinia ar to didesnio pralaidumo apskritai reikia :roll: :wink:

Basoski rašė:
O tai kam tu lauki sestadienio?? sunku du varztus atsukt :D Nes jei jausi pokycius tai ir as laida pasidarysiu. Nors pas mane lyg ir nestabdo langai :roll:

ZOoM rašė:
Basoski rašė:
O tai kam tu lauki sestadienio?? sunku du varztus atsukt :D Nes jei jausi pokycius tai ir as laida pasidarysiu. Nors pas mane lyg ir nestabdo langai :roll:

joa, greičiau sakykit kaip ten, ar veikia))

Red_Power rašė:
Nes pas mane masina visai nusigyweno, laiko 0.2 rpm isilusi ir nors tu ka, tai manau nelabai ka ir suprasiu kai pridususi jinai :roll: Don't push it :lol: Viskas sestadieni (t.y. ryt) bus aisq :wink:

Basoski rašė:
Tai gal ne tik laida tau reiktu pasikeist :lol:

Red_Power rašė:
Tai ryt apziuresiu lambda zonda dar karteli (nors man rodos su juo jau viskas tvarkoj), jei pawyx susimesiu zwaklaidzius, zwakes (bet laikinai nuo kitokiu auto modeliu) na zodziu bursiu kaip ismanysiu, gal bent koki pagerejima pajausiu :roll:

Red_Power rašė:
Na stai, susimeciau ta laida :twisted: Geris, tikrai pagerejo, langai darinejasi idealiai .... :twisted: :twisted: :wink: Ne veltui dariau 8)

Maks rašė:
atvezk siandien du gabaliukus tos gumos susitraukiancios :) jei sakai kad padejo reikes ir man pagamint :)
Red_Power rašė:
Nebuvau prie kompo priejes :roll: Galesim kuria darbo diena kur susitikt, duosiu tos gumos :wink:

Red_Power rašė:
Nebuvau prie kompo priejes :roll: Galesim kuria darbo diena kur susitikt, duosiu tos gumos :wink:

Maks rašė:
nu ta per koki kita meeta duosi :) man srocnaj jos nereikia

Red_Power rašė:
Okey :wink:

Maks rašė:
jau nereiki. Jau pasidariau ir as sau ta laida...

Red_Power rašė:
Jau isidejai ? Padejo ? :roll: :wink:

Maks rašė:
aga isidejau :) o padejo ar ne tai nzn, pries idedamas pabandziau uzdarit langa tai normalei uzsidare, nelagino :) kai idejau tai tas pats, nieko nepasikeite :) bet ziuresim kaip toliau bus, nes pas mane buvo kad kartais normalei uzsidarinejo kartais stabdidavo biski, gal dbr nebus :)

Basoski rašė:
Nu ka, nusipirkau snd laida toki kaip pas red_poweri, galiukus jau su gumom, uz viska sumokejau 17.90Lt :)
Atsidarau kapota ir nesuprantu katroj vietoj ji det :) Nuo akumo eina laidas i korpusa, ten jis perspautas ir po to tas pats laidas eina zemyn supyntas dar su kazkokiu laidu ir nueina velnias zino kur :)
Klausimas. Kaip buvo pas jus? Ta laido atkarpa tarp akumo ir korpuso nukirpot?

Maks rašė:
as tai nea, palikau ir sena, o nauja uzdejau nuo akumo iki tos vietos kur buvo senas suspaustas ir prisukiau abu laidus.

Basoski rašė:
Nu va, tokio svarbaus dalyko nebuvot parase :)
Nes visas susinervinau, kai pamaciau ta perspausda laida :D

Red_Power rašė:
As irgi pirmai susimeciau kai pamaciau ta perspausta laida, paskui padariau kaip Maks sake, tai dabar turiu double power :lol: Siaip dabar galwoju, gal dar prisidet dar wiena izeminima nuo waryklio i kebula :roll: Turiu dar laido pakankamai :lol:

Maks rašė:
o kam reikalingas nuo varyklio i kebula :?:

Marijusas rašė:
siaip esu mates ta nuo variklio yzeminima, tai jisai darosi is tokios juosteles varines o ne is laido... aisq, skirtumo jokios, bet tai nera ta juostele brangi.. oa kam tixliai tuos yzeminimus naudoja nzn, turiu savo versija, bet geriau isgirsiu kitu nuomone :lol:

Red_Power rašė:
Mhm.. Nuleidzia elektros iskrowa i kebula :roll: :lol: Siaip aps mane ten ne warine juostele ar kazkas pan, bet laidas tox pat kaip ir nuo akumo i kebula eina :wink:

Marijusas rašė:
siaip negali buti jokios kibirksties y variklio korpusa

Red_Power rašė:
Nu tai ten kibirksties ir nebus, elektra teka is pliuso i minuse, kiek suprantu kebulas nuo aplinkos isielektrina teigiamai, pajungtas minusas ielektrina ji neigiamai ir jis neutralizuojamas or smthng, tuo paciu elektros iskrowa perduodama i kebula, kad elektros grandine teketu pastowi elektros srowe bla bla bla, zodziu fizikos pamokeles :lol:
Wat idomus dalykas tas, kad kai susidejau ta laida apsukos nenusileidzia zemiau 0.5 RPM kai pries tai nusileisdawo ir iki 0.2 RPM, o riedant laiswu begiu zemiau 0.9 nebuwo nusileide idejus ta laida, kai be jo ~0.4 RPM budawo, taigi ir sumasciau, kad gal dar nuo wariklio reikia prawest nauja laida i kebula ir iswis zemiau 0.9 RPM nebekris :roll: :lol:

ghostikas rašė:
laidas nuo variklio i kebula skirtas tam, kad "mase" butu ir ant variklio. nereikia cia apsakot apie kazkokias iskrovas. p.s. ant saviskes maciau yra laidukas kazkur 2,5 kvadrato nuo variklio korpuso i kebula. apsukos irgi paplaukioja. kiba yra rysys kazkoks :roll: jau pradedu galvot ir as apie upgrade su papildomu mases kabeliu.

Red_Power rašė:
Na galir "mase", bet tuomet tu man kwailam paaiskink, kox weikimo principas ? :roll: :wink:

ghostikas rašė:
nu nu sakes, nu kad ir pvz zvake kaip veikia? reikiamu laiku iskrovos budu srove nuteka is centrinio elektrodo i korpusa, sroves kelio pabaiga: elektros energijos saltinio neigiamame gnybte (akumo, generatoriaus..);
dacikai, kurie sukasi i korpusa,...
kaip taisykle variklis pakabintas korpuse ant pagalviu,...tai skaitau, tas laidas, skirtas tam, kad variklis turetu "uztikirnta mase"

p.s. temos pavadinimas tai "neblogas" perskaites pagalvojau, kad bus apie laida, besivelkanti zem :lol:
cia gal reikejo palikti tiesiog "ground" cable. amerikenai megsta vadinti korpusa taip.

Red_Power rašė:
Nu cia idomiai sumalei :lol: bet pasakei praktiskai ta pati ka as esu sakes, kad srowe tek ais pliuso i minusa, jei labiau patinka gali sakyt is anodo i katoda, arba kaip tu sakei is centrinio elektrodo i korpusa :lol: Kiti zodziai, esme ta pati :wink:
Antenose taip pat buna izeminimai ir t.t. tai cia ju "mase" ? :roll: man rodos tu ta "mase" biski maisai, arba as susipainiojau :?

P.S. Temos pawadinimas tiesiogiai isverstas i LT kalba is anglu, be to kaip tu sakytum, as nugraundinau laida i kebula ? :roll: O tas laidas besiwelkantis zeme taip pat skaitosi kaip izeminimo laidas, nelabai supratau ka norejai pasakyt tuomet, aisq pawadinimas ir man kwailokai skamba, bet ne wisi angliskai supranta lietuvoj, taigi stengiausi iswersti kuo tiksliau :wink: Ir kita karta nerasyk tokiom smulkiom raidem, nes reikes atsinest padidinimo stikla :lol: :wink:

ZOoM rašė:
ghostikas rašė:
p.s. temos pavadinimas tai "neblogas" perskaites pagalvojau, kad bus apie laida, besivelkanti zem :lol:
cia gal reikejo palikti tiesiog "ground" cable. amerikenai megsta vadinti korpusa taip.

atsiversk žodyną ir pažiūrėk, kas tas „įžeminimas“ ar „įžeminimo laidas“ :evil:

ghostikas rašė:
zinau, ka reiskia isvertus is anglu ground, bet man kaip elektronikui vadint laida nuo akumo minuso i mase "izeminimo laidu" tas pats kaip pavadint dvirati mopedu ;)
Siaip "Izeminimas" ukiskai snekant yra metaline konstrukcija, strypas/ai sukalti i zeme ir laidias sujungti i elektros prietaisu korpusus. (kalba eina apie kintama srove)

pas amerikenus savoka izeminimas kazkodel taikoma ir nuolatines sroves grandinems. pamenu, net kai mokiaus uniwerkej, budavo laborai su EWB, multisimu, ten modeliuojant butinai reikedavo naudoti elementa "ground" pavaizduota. kaip pas mus izeminimas: Paveikslėlis

pas mumis elektronikoje tai vadinama "korpusu" ir zymima dviem statmenais bruksniukais, kuriu vienas horizontalus ir storesnis.
o apie izeminima:
http://www.elektronika.lt/theory/theme/271/2892/
vnz lb atsiprasau uz OT, bet kad nelimpa man tam laidui toks pavadinimas

Marijusas rašė:
uzsukau ir as sendien nusipirkau laida.. juoda permatoma 20mm kubaturos uz metra sumokejau 14Lt ir dar po pora lituku sumokejau uz du antgalius jau su gumom..antgaliai taip pat variniai.. viso gavosi 19 litu..pazesiu savaitgaly kas keisi pas mani pakeitus ta laida

Į viršų

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra Array Europe/Vilnius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti: